Sekční garážová vrata Hörmann

Sekčních garážová vrat Hörmann

Vítejte,
na naší stránce o sekčních garážových vratech. Tyto typy vrat se vyznačují svým unikátním designem, který šetří prostor jak v garáži, tak před ní. Kromě toho nabízejí řadu výhod, včetně odolnosti proti povětrnostním vlivům, vysoké bezpečnosti a široké škály povrchů a barev.

Zdroj videa: www.hormann.cz

Sekční garážová vrata Hörmann detaily výhod

Maximální využití prostoru

Sekční vrata se otvírají svisle a jsou úsporně uložena pod stropem, což poskytuje maximum místa v garáži i před ní. Díky tomu jsou ideální pro menší garáže nebo pro garáže s omezeným prostorem.

Flexibilita při instalaci

Sekční garážová vrata lze instalovat do každého garážového otvoru a poskytují až o 14 cm větší průjezdnou šířku než výklopná vrata.

 

Odolnost

Díky trvale elastickému těsnění odolnému proti povětrnostním vlivům na všech čtyřech stranách jsou sekční vrata optimálně utěsněná.

Vysoká bezpečnost

Sekční garážová vrata jsou testována a certifikována podle vysokých bezpečnostních požadavků evropské normy 13241-1.

Variace sekčních garážových vrat Hörmann

LPU 67 Thermo

LPU 67 Thermo

Energeticky úsporná vrata přesvědčují vynikající tepelnou izolací díky lamelám o tloušťce 67 mm s přerušeným tepelným mostem.

LPU 42

LPU 42

Dvouplášťová sekční garážová vrata LPU 42 poskytují s lamelami o tloušťce 42 mm velmi dobrou izolaci.

LTE 42

LTE 42

Jednoplášťová vrata LTE 42 jsou cenově výhodným řešením pro volně stojící garáže, které nepotřebují dodatečnou tepelnou izolaci.

LTH 42

LTH 42

Vrata z masivního dřeva se výtečně hodí k dřevěným domům nebo budovám s mnoha dřevěnými prvky, např. s hrázděnými stěnami nebo dřevěnými fasádními prvky.

Možnosti povrchových úprav a barev

Duragrain

duragrain

Decograin

decograin

Silkgrain

Silkgrain

Sandgrain

sandgrain

Woodgrain

woodgrain
Dvoustěnná sekční vrata LPU a vedlejší dveře standardně dodáváme v barvě dopravní bílá (RAL 9016), a navíc v 15 zvýhodněných barvách za příznivou cenu a dále v přibližně 200 barvách podle vzorníku RAL* a mnoha dalších barvách NCS a DB.

Druhy dřeva pro sekční vrata z masivu

Severský smrk

Smrk

Toto světlé jehličnaté dřevo s převážně přímým vláknem je ideální volbou pro garážová vrata. Suky, ojedinělé stopy smůly, točivost a žlutavě hnědé „větve“ jsou zcela přirozené a dodávají tomuto dřevu jedinečný vzhled.

Kanadská tsuga

Kanadská tsuga

Jeho bělavě šedé až světlešedě hnědé barvy spolu s přímým vláknem, hnědými minerálními pruhy a prorosty ve směru vláken dodávají tomuto jehličnatému dřevu přirozený a elegantní vzhled.

Kartáčovaný povrch

Kartáčovaný povrch

Tento typ povrchu je dostupný pro oba druhy dřeva. S touto úpravou získají vrata přírodní vzhled, který zvlášť zvýrazní osobitý půvab hrázděných domů nebo staveb ve venkovském stylu. Tento povrch dodáváme pro všechna garážová sekční vrata LTH a vedlejší dveře (kromě kazety V).

Výběr správného druhu dřeva pro vaše sekční garážová vrata je důležitý pro dosažení požadovaného vzhledu a funkčnosti. Každý druh dřeva má své jedinečné vlastnosti a charakteristiky, které mohou ovlivnit celkový výsledný vzhled vašich vrat. Pamatujte, že správná údržba a péče mohou prodloužit životnost dřevěných garážových vrat a zachovat jejich krásu na dlouhou dobu.

Další možnosti přizpůsobení

Sekční garážová vrata mohou být navíc vybavena různými funkcemi pro větší pohodlí a bezpečnost. Některé z těchto funkcí mohou zahrnovat:

  • Automatické otevírání a zavírání: To vám umožní otevřít a zavřít garážová vrata pomocí dálkového ovladače nebo smartphonu.
  • Zabezpečení: Sekční garážová vrata mohou být vybavena různými zabezpečovacími funkcemi, jako je například anti-vloupací systém.
  • Integrované osvětlení: To poskytuje dostatek světla v garáži, což je užitečné, pokud v ní často pracujete.
  • Okna: Okna mohou být do sekčních garážových vrat integrována pro přirozené osvětlení a estetický vzhled.
  • Nastavitelné těsnění: Toto je užitečné pro garáže, které nejsou dokonale rovné, nebo pro garáže s nerovnými podlahami.

Sekční garážová vrata jsou skvělou volbou pro ty, kteří hledají funkční, bezpečná a esteticky přitažlivá vrata. S řadou možností přizpůsobení můžete najít dokonalá vrata, která splňují vaše specifické potřeby a vkus.